A következőkben környezeti témájú könyveket fogok bemutatni. Olyat ami nagy hatással volt rám, és olyat, ami egy tudományos munka, mely csak egy nehéz olvasmány volt, és olyat ami további olvasásra buzdít.

Életem első nagy hatású könyve a Jane Goodall:Nálatok vannak még állatok? című műve.

Ez a könyv az állatok megmentéséről szól. Vannak benne olyan történetek, amikor a vadonban már kihalt állatokat mentik meg sikereesen, olyanok amikor felfedeznek egy régi fajt, amiről már azthitték hogy kihalt és még sok hasonló. Vannak növényekről szóló részek, és a végén olyan általános leírások is, mely az írónó hálózatait mutatják be, mint például a Rügyek és Gyökerek program. A könyv olvasáésakor találkoztam először olyan szakmai dologgal, ami pozitív kicsengésű volt. Ez nagyon fontos, mert úgy érzem, a negatívak mindig elkedvtelenítenek, és el is távolítanak a környezeti gondoktól, és a pozitívak ösztönöznek cselekvésre. MElyek bemutatják a problémákat de az azzal kapcsolatos már elért sikereket is. Hisz így hisszük el, hogy van még remény.

A könyv azért is fontos számomra, mert általa kezdtem cselekvésbe, amely mind a természetet, mind az emberi világot érinti. Akkor hittem el, hogy én is tehetek valamit. Beleszerettem a Rügyek és Gyökerek programba, melynek részese szerettem volna lenni, és bár ez sose valósult meg, mert nem sikerült csapatot építenem, általa lettem önkéntes.

A második könyv Rachel Carson: Néma tavasz című könyve.

Ez egy nehéz szakmai olvasmány, ami számomra inkább mint sztakmatörténeti könyv érdekes. Az író a DDT és egyéb vegyi anyagok legfőképp madarakra gyakorolt hatását írja le. A madarakon kívül egyéb élőlények is megjelennek benne. Az iró munkája hatásáára tiltották be a DDT-t és más anyagokat is. a történetet megismerve, és még egy kicsit utánajárva pozitív szemléletet kaphatunk, mert sokminden pozítív történt a madarakkal az írást követően. Pl. Magyarországon is sok ragadozómadár szaporodott fel azóta.

A harmadik könyv: Bea Johnson: Zero Waste otthon:

Ez megint csak egy nagy hatású könyv. Ennek hatására kezdtem el ezt a blogot, és döntöttem el, hogy én is kísérletet teszek még környezettudatosabban élni. Bár mint írtam már nem lehet teljes a zöld életvitelem, hisz nem vezetek saját háztartást. De a vásárlásaimmal szavazok a világról. Így eldöntöttem, hogy újra megpróbálok felhagyni az állandó édességevéssel, hogy kísérletet teszek arra, tudok-e saját zacskóba kenyeret vásárolni, hogy alukövet használok dezodornak, hogy selejtezek ruháűkat, könyveket, dolgokat. Hogy levelet írok, annak érdekében, hogy csökkenjen a szórólapszemét, hogy megpróbálom csellel leszokatni szüleim az ásványvízről. Hogy mostanában nem veszek új ruhát magamnak, mert ami van az pont elég.Hogy nem veszek újságokat, inkább megnézem őket a könyvtárban és még sok hasonló. REmélem valami eredménye lesz.

A negyedik könyv Erdős László: Zöld Hósök

Itt embereket mutat be az író, akik sokat tettek a környezetért. Azt gondoltam ez is lelkesítő lesz, de nem annyira. Nagy sok területet mutatott be, és így egy egy témát nem lehetett túl hosszan tárgyalnia, és a pozitív tetteket se ismerjük meg ennyira.

Mivel Daien Fossyról és Jane goodallról sokat tudok, a róluk leírtakat elenyészőnek látom. De ezért sok emberről tudtam meg újakat is. És sok könyv elolvasására kaptam késztetést tőle, de ezek közül nem sokat olcastam el. Éz azok se voltak nagy hatásúak. Legközelebb ha könyves témáról jövök, majd azokat mutatom be.